Lista aktualności Lista aktualności

Skutery śnieżne w lesie

W okresie zimowym na terenie Nadleśnictwa Kamienna Góra, szczególnie na obszarze Grzbietu Lasockiego - teren Leśnictw Klatka i Jarkowice nasilają się przypadki bezprawnego wjazdu do lasu osób skuterami śnieżnymi.
Teren po którym poruszają się osoby na skuterach śnieżnych jest z reguły bardzo niedostępny ( strome stoki na wysokości powyżej 1000 m npm z długo zalegającą pokrywą śnieżną). Mimo tych trudności nadleśnictwo   podejmuje szereg działań prewencyjnych, które mają na celu ograniczenie bezprawnych wjazdów do lasu również ze względu na obecność na tym terenie chronionego gatunku ptaka -cietrzewia.
Działania te to między innymi patrolowanie terenu z wykorzystaniem nart , rakiet śnieżnych i samochodu patrolowego oraz monitoring przy użyciu kamer i fotopułapek.
Dnia 08.03.2018 roku około godziny 12 AM patrol straży leśnej nadleśnictwa zatrzymał trzy osoby poruszające się na skuterach śnieżnych patrol straży leśnej nadleśnictwa zatrzymał trzy osoby poruszające się na skuterach śnieżnychw leśnictwie Klatka.
Osoby zatrzymane zostały ukarane mandatami karnymi z art.161 kodeksu wykroczeń.